3 Katlı Eve 5 Katlı Bodrum Tartışmalara Neden Oldu

  5 sene önce yazıldı. Yazar:

  Milyarder emlak kralı Jon Hunt’ın ‘mega bodrum katı projesi’ İngiltere’yi karıştırdı.Yerin 25 metre altına yapılması planlanan bodrum katında, dönme dolaptan, yüzme havuzuna, tenis kortundan, klasik otomobillerin sergileneceği bir sergi salonuna kadar çok sayıda ayrı bölüm bulunuyor.

  Ancak böylesi bir mega proje Londra’daki büyükelçilikleri de teyakkuza geçirmiş durumda. Özellikle Hunt’ın komşusu olan Fransa’nın İngiltere Büyükelçisi Sylvie Bermann, bu projenin hayata geçirilmesinin kendi konutunun ‘bütünlüğü ve dokunulmazlığına’ yönelik bir ihlal olduğu kanısında..

  Her şey İngiliz emlak devi Jon Hunt’ın Londra’nın batısındaki dünyanın en zengin muhitlerinden biri olan Kensington Palace Gardens sokağında bulunan malikanesine dev bir bir bodrum katı yaptırmak istemesiyle başladı. Hunt’ın planı 3 katlı malikanesine 5 katlı bir bodrum eklemekti.

  Plan, kapalı havuz, soyunma odaları, sanat galerisi ve Hunt’ın klasik otomobillerini sergileyebileceği bir başka galeri daha içeriyor. Ancak, derinliği yerin 25 metre altına kadar inmesi planlanan bodrum katı projesi, Hunt’ın komşusu olan Fransa’nın İngiltere Büyükelçisi Sylvie Bermann’ı rahatsız etti. Olay yargıya taşındı. Ancak mahkeme Hunt’ı haklı buldu.

  25 metre bodrum kat

  Öte yandan Hunt ve eşi Lois 2005 yılında 15.75 milyon Euro’ya aldıkları ev için ‘Mega Bodrum’ çalışmalarına başlamış durumda…

  Bodrum Katlarında Yok Yok

  Hunt’ın dev bodrum katı projesi ise bir hayli ilginç.

  Zira klasik otomobillerin sergileneceği bölümün sonunda bir dönme dolap yapılarak motosiklet ve araçların bu sistemle sergilenmesi planlanıyor.

  Ayrıca Hunt, yer altından 55 metre genişletme yaparak bu bölüme, kapalı yüzme havuzu ve tenis kortu yaptırmayı düşünüyor.

  Etiketler:
  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir