3 Günde Yapılan Hobbit Ev!

  5 sene önce yazıldı. Yazar:

  Earth-sheltered Hobbit evleri 35-40 metrekare yaşam alanına sahip bir çevre dostu olduğu gibi aynı zamanda geleneksel evlerin tüm olanaklarına sahip bulunmakta.

  Earth-sheltered, yani toprak korunaklı olan bu evlerde ısı kaybını en aza indirmek için ve basit bir yöntemle sıcaklığı korumak açısından oldukça etkili bir yalıtım yapan toprak kullanılmış. Bir battaniye gibi kullanılmış olan toprak bu tip yapılarda başvurulan bir mimari yöntem olarak bilinir. Bu yöntem kullanıldığı zaman enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Bu evleri su geçirmez bir şekilde inşa etmek oldukça zor ve aynı zamanda da pahalı olmadır.

  Bu sorunları ele alan Green Magic Homes firması, tamamen yeni bir uygulama olan fiber reinforce polymer kullanmış ve hem dayanıklı hem hafif hem de su geçirmeyen tonozlu prefabrik yapı ortaya çıkarmıştır.

  Bu tasarımlarda bireysel ihtiyaçlara göre düzenleme yapılırken, esnek ve etkin olarak kullanılan teknoloji sebebiyle her türlü iklime ve araziye göre düzenleniyor.

  Bu yapıları isteyen müşteriler önce satın aldıkları kadar modül ile inşaata başlıyor ve daha sonra da üzerine istedikleri kadar modül ekleyip yapılarını büyütebiliyorlar. Bu binaları yapmak için özel beceriler ya da ekipmanlara ihtiyaç yok. 3 kişi ile başlanan yapı 3 günde bitirilebiliyor. Ayrıca elektrik kabloları, su boruları ya da havalandırma için gerekli olan tüm kanallar istenildiği an yapıya eklenebiliyor. Modüler ve dayanıklı bu evler, doğaya uyumlu olduğu kadar çok amaçlı olması ile dikkat çekmektedir.

  Kategori:
  Haber · Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir