3 Çatı Katı, Tek Bir Mekan

  7 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Londra’nın ünlü bir binasının kuzey kulesi kısmında 3 kata yerleşmiş olan, 3 tane yatak odalı olan çatı katını, bu dairenin sahibinin isteği doğrultusunda TG-Studio, tek bir mekan durumuna getirdi.

  Meşeden yapılmış L biçimindeki merdiven ile en üst katta bulunan ana yatak odasına çıkılabiliyor. L şeklindeki merdivenin alt tarafı ise dolap olarak tasarlanılıp yapılmış. Açık bir mekan olarak tasarlanmış olan ebeveyn yatak odası meşe kaplamadan imal edilen bir dolap ile alandan ayrılmış. Açık olarak tasarlanmış olan ebeveyn yatak odası elektrikli bir perde yardımı ile diğer mekanlardan kendini soyutlamış. Ebeveyn banyoda ise duvar ile zeminde mermer kullanılmış. Böylece gözü yormayan bir görüntü elde edilmiş. Banyo mobilyaları da meşe kaplama yapılmış. Yatak odasının renkleri ile güzel bir uyum oluşturmuş.

  Ara kata oldukça rahat bir koltuk ile müzik sistemi ve bilardo masası koyularak, ev sahibinin dinleneceği bir bölüm yaratılmış. Bu kata inilen merdivenin korkuluğuna da kütüphane yapılmış ve böylece depolama mekanı oluşturulmuş.

  En alt kata açık mutfak ile yemek bölümü ve televizyon seyredebilmek için özel bir bölüm ayrılmış. Misafir için de bir yatak odası düşünülmüş. Bu odanın ise ayrı bir girişi yapılmış. Ayrıca yine misafir odasının ayrı bir banyosu ve depolama alanı da mevcut. Doğal havalandırma ve ışık için pencereleri geniş tutmuşlar.

  Mimari firma evin A’dan Z’ye tüm mobilya, kumaş ve malzeme seçimlerini kendisi yapmış.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya