23 Metre Karelik Tiny Home…

  7 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Oldukça küçük görünümlü olan Mobil Tiny house’lar sıradan bir karavan gibi gözüküyor olsalar da bu sevimli küçük evlerin en önemli özellikleri çevre dostu yaşamı teşvik etmeleridir.

  Doğal malzemeler ve yalın çizgiler ile yapılmış olan yenilikçi mikro evin tasarımcısı ise Amerikan New Frontier Tiny Homes firması. Evin pencereleri oldukça büyük tutulmuş. Shou sugi ban sedir ile cephe kaplaması yapılan evin, çatısı metal, zeminleri ise parkeden planlanmış.

  Evin açılıp kapanan özel tenteli bir güvertesi ile temperli cam garaj kapısı bulunuyor. Ayrıca devasa bir sürgülü cam kapısı ve 8 kişilik katlanan yemek masası öne çıkan birkaç özelliği. Alpha Tiny Home, alanı maksimum kullanmak amacı ile çok fonksiyonlu olarak tasarlanmış.

  Evin tasarımı ile malzemeleri tamamen doğal ve yalın seçilmiş. Mikro evin her iki tarafında bulunan geniş açılır şekildeki doğramalar, doğal havanın içeride dolaşımını mümkün kılıyor. Bu küçük evin oturum alanı 23 metre kare.

  Alpha Tiny Home’un dış cepheleri, geleneksel Japon tekniği olan ahşap yakma yöntemi ile yapılmış. Bu teknik ile kimyasal kullanmadan ahşabın ömrü uzatılıyor. Yakma sonrasında kömürleşme, ahşabı dış etkenlerden koruyor ve yangına daha dayanıklı hale getiriyor.

  Mikro evlerde yaşamı sürdürmek, estetik görünüşün yanı sıra hem ekonomik hem sosyal hem de çevresel olarak daha mantıklı. Bu düşünceye göre insanların sosyoekonomik durumu ne olursa olsun iyi bir tasarım herkes için geçerli olması gerekir.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya