2017 “Zamansız” 8.Gelinlik Tasarım Yarışması

  7 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  İZFAŞ ve EGSD’nin ortaklaşa hazırlamış olduğu If Wedding Fashion İzmir 2017 “Zamansız” konulu 8.Gelinlik Tasarım Yarışması için son başvuru tarihi 12 Aralık 2016.

  İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. ile Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nin ortaklaşa IF Wedding Fashion İzmir 2017 Fuarı etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan ‘Gelinlik Tasarım Yarışması’nda amaç Türkiye’de gelinlik sektörüne yeni genç tasarımcılar katmak ve bu sektöre ivme kazandırmaktır. Bunun yanında gelinlik sektörünü yepyeni tasarımlar ile güçlendirmek, sektörü uluslararası pazarda öne çıkaracak özgün tasarımları ortaya çıkarmak ve sektörün rekabet gücünü artırmak.

  Yarışmanın konusu ‘Zamansız’ olması dikkat çekici. Bu temaya göre etkisi yıllarca sürecek ve geçerliliği hala devam edecek ürünler her zaman gündemde kalabilecek. Modası hiç geçmeyen tasarımlar düne bugüne ve yarına hitap edebilecek. Geniş bir zaman dilimine sahip tema yarışmacılara hayal kurma özgürlüğü tanıyor.

  Yarışmaya son başvuru tarihi 12 Aralık 2016 olarak belirlenen yarışmanın ön elemesi 14 Aralık 2016 tarihinde yapılacak. 21 Aralık 2016’da Finalist Bilgilendirme Toplantısı yapılacak ve Yarı Final tarihi ise 06 Aralık 2017. Dereceye Girenlerin İlanı ile Ödül Töreninin tarihi ise henüz belli değil. Belirlendiği zaman duyurulacak.

  Yarışmaya katılmak için en az lise veya dengi okul mezunu olmak, Öğrenim durumunu belgelemek,18 yaşını doldurmuş ya da 40 yaşını aşmamış olmak, İZFAŞ ve EGSD tarafından daha önce düzenlenmiş olan Gelinlik Tasarım Yarışmalarında ilk üç dereceye girmemiş olmak, yarışmadaki jüri üyeleri, yarışma raportörleri ve İZFAŞ çalışanları ve 1. dereceden akrabası olmamak, söz konusu sektörde eğitimci olmamak gerekmektedir.

  Hazırlanan projeler 12.12.1016 tarihinde saat 17.00’a kadar mutlaka İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri A.Ş. (İZFAŞ) Şair Eşref Bulvarı, No:50 Montrö-İZMİR adresine teslim edilmiş olmalıdır.

  Kategori:
  Haber · Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya