1850’de Yapılan Villa Restore Edildi…

  5 sene önce yazıldı. Yazar:

  Bu tarihi ev 1850’li yıllarda yapılmış. Daha sonra bu evin tüm iç ve dış restorasyonunu Bender Architects gerçekleştirmiş. Villada değişiklikler yapılırken, yüzyılın yeni modası olan ‘vintage’ tarz göz önünde tutulmuş. Villa yeniden dekore edilirken eski özgün haline sadık kalınmış ve çevreye zarar vermeden bir yenileme yapılmış. Ayrıca villa yeni haliyle oldukça sıcak ve rahat bir görünüm almış.

  Villanın ahşap olan eski pencereleri zımparalanmış ve yeni teknoloji boyalar ile boyanıp korumaya alınmış. Villanın çok sayıda geniş penceresi bulunuyor. Bu pencereler dışarıdan doğal ışığın her yere dağılmasını sağlıyor. Böylece enerji verimliliğine ve evin havalandırılmasına da yardımcı oluyor. Villanın eski halindeki panjurlar kullanılamayacak bir halde iken yeni panjurlar üretilmiş ve pencerelere monte edilmiş. Villanın dış cephesine yalıtım uygulanmış. Dış cephesinin beyaz renk olması da güneş ışınlarını dışarı yansıtarak iklimin sıcaklığını biraz olsun azaltmış.

  Villanın yeni halinde ev sahiplerinin istekleri doğrultusunda yeni banyolar eklenmiş. Ayrıca geniş duş alanları da yaratılarak ihtiyaçların karşılanmasına uğraşılmış. Binanın arka kısmına yeni bir mutfak yapılmış.

  Bahçede ise yeni havuz inşa edilmiş ve havuzun çevresinde bulunan zemine doğal görünümü bozmayacak şekilde kayrak taşları ile döşenmiş. Villanın her yerinde sade, doğal, göz yormayan malzemeler ile renkler kullanılarak dinlendirici mekanlar ortaya çıkarılmış.

  Binanın altyapısı da yenilenmiş. Burada da enerji tasarrufu sağlamak amacı ile bazı yöntemlere başvurulmuş.

  Etiketler:
  · · · · · ·
  Kategori:
  Haber · Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir