1400 Proje Arasından İlk 12 Proje Arasına Girdi

  9 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Dünya Akademi ödülleri Global Mimarlık yarışmasında yaptığı köprü projesiyle ilk 12 proje arasında giren Osman Sümer Niğde’nin gururu oldu.

  Dünya çapında yapılan AWA //ARCHI-WORLD Akademi Ödülleri Global Mimarlık Yarışması’nda dünya genelinde seçilen 1400 proje arasında ilk 12 proje arasına giren Osman Sümer Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen ödül töreninde ödül almaya hak kazanan tek Türk ve Niğdeli oldu. Niğdeli Osman’ın çevreye zarar vermeden köprü yapılmasını öngören projesi jüri üyeleri tarafından ödüle layık görüldü.

  Eğitim öğretim hayatı boyunca çeşitli ödüller alan Osman Sümer yaptığı açıklamasında,

  N02QkU8c2009 Yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünü kazandım ve 2014 de lisans eğitimini tamamladım. Üniversite eğitimim süresince ulusal ve uluslararası yarışmalara katıldım ve çeşitli derecelerde ödüller kazandım. Tasarımlarım her yıl Mimarlık Fakültesi Stüdyolar dergisinde yayınlandı. 2011 Yılında Uluslararası Öğrenci Projeleri Yarışmasında-(ARCH20 Students Week) projesi yayımlandı. 2013 Yılında Saraçoğlu Mahallesi Değerlendirme Projesi Ulusal Fikir Yarışması’nda Eşdeğer Mansiyon ödülüne, Mimed 3.Kategori Jüri Özel Ödülüne ve Adıyaman Aktif Yaşam Merkezi Ulusal Proje Yarışması’nda Eşdeğer Mansiyon Ödülüne layık görüldüm. 2014 Yılında International Student Competition 5-ARCH20’da 23 ülke ve 250 den fazla proje arasından finalist olarak ödül kazandım. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde tasarlamış olduğum mezuniyet projesi Mimarlık Fakültesi tarafından Chairs’ Award / Best Graduation Project / En İyi Mezuniyet projesi ödülüne layık görüldü. Aynı proje Archiprix-Madrid World Best Graduation Projects 2015 için okulumu temsil etmek üzere aday gösterildim ve yarışmaya gönderildim. 2014 yazında mezuniyetim sonrası ONZ Mimarlık ile katıldığım Gökçeada Lise Kampüsü Ulusal Proje yarışmasından Mansiyon Ödülü kazandım.
  Şantiye Stajını MESA Parkoran Konutlarında, Ofis Stajını Motto Mimarlık ve TEGET Mimarlık’da tamamladım. Öğrenciliğim süresince farklı ofislerle yarışmalara katıldım ve projelerde yer aldım” dedi
  Düzenlenen törenle ödülünü alan Osman Sümer; “dünya çapında yapılan 1400 proje arasında ilk 12 proje olarak seçilen çok sevdiğim projem iki özel firma tarafından çalışmak üzere Şili’ye davet edildim. Köprü projem çevreye ve ağaçlara zarar verilmeden yapılacak bir köprüdür. Bu projede bana maddi ve manevi yönden destek olan Annem, babam ve Dedeme çok teşekkür ederim” diye konuştu.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya