Yeni Sezon Televizyon Üniteleri Modelleri

2 sene önce yazıldı. Yazar:

Yeni sezonda televizyon ünitelerinde yine seçimleri televizyonun monte edileceği duvarın genişliği etkiliyor. Duvarımız geniş ise büyük bir televizyon ünitesiyle odamızı tamamlayan aksesuarlarda bir araya gelerek mükemmel bir dekor oluşturabilir. Tabi duvarımız dar ise çok da alanımız müsait değilse kalabalık vermeyen parçalardan oluşan küçük bir televizyon ünitesi seçimi yapacağız. Geometrik desenlerin bolca kullanıldığı bu sezonda asimetrik şekiller, zıt renklerin uyumu ve aynı zamanda birbirine yakın tonlarda olan renklerin kullanımı yaygınlık göstermiştir. Asimetrik desenler spor bazen alışılagelmişin dışında etnik bir görüntüye sahip olurken diğer yandan da modern görüntüler ortaya çıkarmıştır.

Zıt renklerin daha doğrusu sade ve canlı renklerin aynı anda hakim olduğu ünitelerde, sade olan renk beyaz gibi, pudra gibi ünitenin genelinde, fonda kullanılırken öne çıkarılan renk bordo gibi, mürdüm gibi geometrik desenlerde kullanılmıştır. Bu yapı ünitenin daha modern bir görüntüye sahip olmasını sağlamıştır. Diğer yandan klasikçiler dediğimiz kesime hitap eden açık renklerin, taşların, gümüş ve altın detaylarının kullanıldığı ünitelerde yeni sezonda öne çıkmıştır.

Ünitelerin salondaki mobilyalarla da uyumu sağlandığı takdirde modern bir görüntü oluşturulacaktır . Unutmadan eklemem gerekenlerden birisi de ünitenin etrafın da ya da üzerinde bulunan küçük gömme spotlarla da ünitelere aydınlatma özelliği ekleniyor ve romantik bir yapı kazandırılıyor.

Kategori:
Dekorasyon

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Medya