Yeni Sezon Kitaplık Modelleri

3 sene önce yazıldı. Yazar:

İnternetin bize sağladığı binlerce olanaklardan e-kitap ve e-kütüphane uygulamaları son dönemlerde popülerliğini artırmakta olsa da hala kitap kokusuyla huzur bulan insanlar vardır. Kitap sayfaları arasında farklı dünyaların baş kahramanı olurken kitaplarınızın düzensiz bir şekilde etrafta bulunması sizi kitap yapraklarına dokunarak okumaktan uzaklaştırmasın. Yer sıkıntısı yaşadığınız evlerinizde kitaplar için dev bir kitaplık hayal ederek kendinizi bu karardan soğutmayın. Farklı modellerde ve oldukça kullanışlı kitaplıklara sahip olmanız artık mümkün.

Kitaplığınızda dolap kapağı kullanmanızın sizin okuma ve çalışma isteğiniz için pozitif yönde sonuç sağladığı yapılan araştırmalar sonucunda açıklanmış. Yani insanların kitap kapaklarını renklerini yazılarını farkettiğini alıp okuma ve çalışma isteği artacağından bu yönde çalışma yapan insanlar kitaplıklarda dolap kapağını gereksiz görüyor. Ama siz şıklığı ve düzeni elden bırakmamak adına cam kapakları tercih edebilirsiniz. Dolap renginize bu günlerin moda rengi beyazı öneririz. Yere kadar tercih ettiğiniz kitaplığınızın yanına şık ve rahat bir koltuk tercih edebilirsiniz. Çalışma masanızı da kitaplığınızdan çok fazla uzaklaştırmamanız gerektiğini de bilmeniz gerek. Eğer dolap tercihiniz değil ise duvarlara takılıp kullanılabilen çok amaçlı rafları kullanabilirsiniz. Günümüzde bu rafların geometrik şekillerini bulmak da mümkün. Duvara monteli raflar belirli bir bütünün parçası olmadığından çeşit çeşit renklerde ya da desenlerde kullanmanız odanıza hem görsel bir şölen hem de modern bir hava katacaktır. Yine raflardan oluşan ancak bakıldığında bir bütün gibi duran kitaplıkları da tercih edebilirsiniz. Örneğin bir merdiveni andıran model tam da bu konuya uygun olacaktır.

Çalışma odamızın ve masamızın modeli ve düzeninin önemli olduğu kadar renkleri de önem taşımaktadır. Çalışma psikolojisine girmemiz adına bizi sakinliğe ve uykuya götürecek mavi rengi çalışma alanınızda kullanmamanızı öneririz. Beyaz renk bulunduğu ortamı temiz gösterdiğinden çalışma isteğimizi artırır bu nedenle tercih sebebidir. Sarı rengin zihin verimliliği artırdığı da bilinmektedir. En çok tercih edilen kahverengi psikolojik olarak bizi desteklediği söylenmektedir. Ancak açık tonlarda olmasına önem göstermeliyiz. Zira karanlık kitaplıkların ve çalışma masasının arasında aydınlık fikirlere ulaşmak oldukça zor olacaktır.

Çalışma odamızda modernliği ve düzeni yakalayabilmek için evinizin kapasitesine uygun bir kitaplık seçmeyi unutmayın. Dağınık dev kitaplıkların arasında kaybolmayın.

Kategori:
Dekorasyon

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Medya