YEM’in Organize Ettiği ”2D1 Tasarım Toplantıları” ‘nın 2.si Gerçekleştirildi

4 sene önce yazıldı. Yazar:

Yapı-Endüstri Merkezi, Türkiye ve dünyadan yaratıcı yapı profesyonellerini bir araya getiren bir platform olması amacıyla “mutfak” temasıyla düzenlemeye başladığı “2D1 Tasarım Toplantıları”nın ikincisi “ofis” başlığı ile gerçekleştirildi.

Mimarlık, içmimarlık ve tasarım disiplinlerinin önde gelen temsilcilerini sene boyunca “iki ayda bir” buluşturan toplantıya konuşmacı olarak, BİGG Working Culture Solutions ve Bakırküre Mimarlık bürosunun kurucusu Gürhan Bakırküre, deerArchitects Kurucu Ortağı Cem Demirci ve MoDus Architects Kurucu Ortağı Matteo Scagnol katılımda bulundu..

Cem Demirci geçmişte çalışan motivasyonu için belirleyici olan maaş, prim, kariyer gibi şeylerin yerini tasarımın almaya başladığına dikkat çekerken, Gürhan Bakırküre yapılan bir araştırmada Y kuşağı çalışanların ofis tasarımından memnun olmadıklarını, ofislerde hem sosyalleşebilecekleri hem de odaklanma için yalnız kalabilecekleri alanların olması istikamette talepleri bulunduğunu aktardı. Matteo Scagnol ise motivasyon için çalışanın ofisi ile gurur duyması gerektiğini ifade etti. Toplantıda, değişen neslin şekillendirdiği yeni çalışma ortamına ilişkin anahtar kavramların ise mobilite, motivasyon, esneklik, sosyallik ve aidiyet olduğu belirtildi.

Yapı-Endüstri Merkezi’nin (YEM) Türkiye ve dünyadan yaratıcı yapı profesyonellerini bir araya getirecek bir platform oluşturmak amacıyla düzenlemeye başladığı 2D1 Tasarım Toplantıları, ‘Ofis’ başlığı ile devam etti. deerArchitects Kurucu Ortağı Cem Demirci, BİGG Working Culture Solutions ve Bakırküre Mimarlık Kurucusu Gürhan Bakırküre ve MoDus Architects Kurucu Ortağı Matteo Scagnol’un konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte; insanın fiziksel ve psikolojik özelliklerini göz önüne alarak, çevresiyle olan uyumuna göre tasarlanan, ergonomi, aydınlatma, malzeme, grafik ve etkileşim konularından beslenen ‘ofis’ler ele alındı.

Etiketler:
·
Kategori:
Haber

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Medya