Yemek Odası Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli ?

3 sene önce yazıldı. Yazar:

Mutfak gibi karmaşık ve pek çok yemek ile ilgili ürünün bulunduğu bir alana karşı yemek odası; basit tutulmalıdır. Yemek odaları, misafirlere hazırlayacağınız yemek ziyafetlerini yapabileceğiniz kadar donanımlı olmalıdır. Günlük yaşamınızda da yemek odanızı kullanıyorsanız dikkat etmeniz gerekenler olacaktır. Bir yemek odasında sağlam ve genişleyebilen bir masa olması şarttır. Sandalye sayısını ailenize ya da misafirlerinize göre ayarlayabilirsiniz. Yine de bu sayıyı az tutmamalısınız, en az 6 adet sandalye bulundurmalısınız.

Bunun dışında masa örtüsü takımlarını, çatal kaşık ve servis ürünleriyle, yemek takımları ve diğer masa üstü aksesuarlarını saklamak için bir konsol ya da büfe edinmelisiniz. Eğer yeriniz genişse ikisini bir arada kullanmanız mümkün. Masanın altına minik bir halı ya da kilim sererek sandalyelerin kaymasını önleyebilirsiniz. Bunun dışında mumlar, şamdanlar, vazolar, abajurlar ve çeşitli masa örtüsü ile runnerlar yemek odalarının vazgeçilmezidir. Renkli ve parıltılı taşlar da dekorasyona şıklık katacaktır. Vazolarda kullanmak için dileğinize göre canlı çiçek kullanabileceğiniz gibi hazır üretilen yapay çiçeklerle de güzel bir tarz elde edebilirsiniz.

Yemek odanızda Amerikan servisler, suplalar ve kumaş ya da kağıttan desenli peçetelerle, peçete halkalarıyla da dekorasyona zenginlik katabilirsiniz. Mumların uzun ve ince olanlarını yemek masası üzerinde şamdanlarda kullanabileceğiniz gibi; daha kalın ve büyük olanları, yere sabit şekilde kullanabilirsiniz. Avizenin yemek masasına yakın olması da önemlidir. Böylece yemek masası rahatlıkla kullanılabilecek ve samimi bir ortam oluşacaktır.

Kategori:
Dekorasyon · Mutfak

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Medya