Yemek Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri

3 sene önce yazıldı. Yazar:

Yemek odaları yemek yerken rahat oturulabilecek malzemelerden oluşmalı. Yemek yediğimiz odanın mobilyaları kir tutmayan kumaşlardan ve maddelerden seçilmiş olmalı ki herhangi bir kaza sonucu oluşabilecek durumlarda kalıcı izler bırakmamalı. Yemek masası geniş olmalı ki bireyler yemek yerken kendilerini rahatsız hissetmesin. Masayı çiçek, mumluk gibi birkaç küçük aksesuar dışında çok fazla aksesuar kullanıp güzel bir sunum yapalım derken bunaltı veren bir masaya çevirmeyelim.

Yemek odasındaki ışıklandırmalar huzur verici bir ortama ulaştırmalı bireylere. Yapılan sunum, mobilyalar kadar ışıklandırmalarda oldukça önemli bir konu. Hem yemekleri iyice görebileceğim kadar aydınlık bir ortam olmalı hem de gerektiği zamanda güzel bir ambians oluşturabilmeli. Mobilyalara uyumlu da seçilebilir aydınlatmalar zira göz zevkine bu şekilde daha çok hitap edecektir.

Mobilyaların seçiminden bahsederken yapısı, malzemesi kadar desen ve görünüşünün de önemli olduğundan bahsetmeliyim sizlere. İnsanı yemek yediği ortamda sıkan, ruhunu bunaltan renkler ve modeller değil de tarzınıza ve zevkinize göre değişen ferahlık güzellik hissi uyandıran renkler ve modeller seçilmeli. Burada demek istediğim şu; açık renklerin hakim olduğu, çiçekli ve içte baharı yansıtan bir ambiansı oluşturan mobilyaların seçilebileceği gibi klasik metal ve altın renklerinden olur adeta lüks bir restoranda gibi hissedilebilecek şık ve asil bir mobilya seçimi de yapılabilir.
En çok dikkat edilmesi gereken hususlardan biri parçaların ayrı ayrı güzelliği değil, bütünün ne yansıttığıdır. Kullandığımız mobilyalar, duvar kağıtları, aksesuarlar objeler ile yemek takımları ve sunum bir bütün içinde güzel bir ortam oluşturabilmeli.

Kategori:
Dekorasyon · Mutfak

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Medya