Modern Ayakkabılık Modelleri

2 sene önce yazıldı. Yazar:

Kadınların en büyük ilgi odağıdır ayakkabı. Alışverişe gittiklerinde asla bir çift ayakkabı almakla yetinmezler. “Bunu da alayım, bunu da alayım, bu renk hiç ayakkabım yok” derken sürüsüne bereket ayakkabıyla dönerler eve. Bir ayakkabının üç rengini birden alan kadınlar var mesela. Ayakkabının modelini çok beğenmiş her kıyafetine uysun diye farklı farklı renklerini almaya karar vermiş ve tabii ki almış. Kadınlar ayakkabılar sevmezler, kadınlar ayakkabılara aşıklardır. Oysa erkekler öyle midir iki çift ayakkabıyla bir erkeği Fizan’a bile gönderebilirken, kadınlar tatile çıkarken koca bir bavulu sadece ayakkabılarına ayırırlar. Peki bu alınan ayakkabılar nereye koyulacak? Bu ayakkabılar nereye sığacak?

Giriş kapısı açıldığı gibi dikkat edilen önemli eşyalardandır vestiyer. Göze çarpması gerekir ve albenili olması istenir. Çünkü dış kapıdan sonra evin izlenimini gösteren eşyadır vestiyer. Vestiyere bakarak evin odalarının nasıl döşendiğini rahatlıkla bulabiliriz. Vestiyerin hemen yanında bir boy aynasına hiçbir kadın hayır demez bence. Çıkarken kendine son bir kez bakmak ve ayakkabılarının yakışıp yakışmadığını ölçmek için.

Kadınlar her zaman için değer verdikleri eşyaları koydukları yere de önem verirler. Bundan dolayıdır ki ayakkabılıkta kadınlar için en az ayakkabıları kadar önemlidir. Ayakkabılığımızın dışı ortama uyum sağlayacak ve modern olacak, içi ise hem kullanışlı hem büyük olacak. Ayakkabılığımız en az ayakkabılarımız kadar önemlidir gerçekten de. Özellikle içi. Büyük olmalı ki ayakkabılar birbirine değip kirlenmesinler. Havadar olmalı ki ayakkabılar kötü kokmasınlar. Kadınların ayakkabı derdi asla bitmez, ayakkabı derdi bitmedikçe ayakkabılık derdinin de bitmeyeceğini biliyoruz… İyi ki tasarımcılarımız varda her sene en moderninden, en yenisinden, en güzelinden gıcır gıcır ayakkabılık çıkartıyorlar önümüze, bize de sadece beğenmek düşüyor.

Kategori:
Dekorasyon

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Medya