Mekansal tasarıma genç bakışlar ödüllendirildi

7 ay önce yazıldı. Yazar:

İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri mekansal düzenleme tasarımlarıyla yarıştı

Business İstanbul ve İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen
“İç Mekan Tasarım Yarışması”nın sonuçları belli oldu. Bilgi Üniversitesi Mimarlık, İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı öğrencileri arasında düzenlenen yarışmada birincilik ödülü kazanan 3 kişilik ekip Kopenhag kent inceleme gezisi ödülünü kazandı.

mekansal-tasarıma-genç-bakışlar-ödüllendirildi-001

Fotoğrafta soldan sağa- Svr Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Çubukçu, Efekta Mimarlık Genel Müdürü Y.Mimar Kayhan Çakanel, SVR Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi Tayfur Yalçın, Bilgi Ünv. Öğrencisi Mina Ada Yancı, Bilgi Ünv. Öğrencisi Baykal Önal, Bilgi Ünv. Öğrencisi İdil Işıksoy, Bilgi Üniversitesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı İdil Karababa, SVR Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi Hazreti Akdemir.

Business İstanbul ve İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliği ile Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık, İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen “Lobi ve Ofis Katı Mekansal Düzenleme ve Özgün Obje Tasarımı Yarışması”nın sonuçları, 4 Nisan tarihinde Business İstanbul ofisinde düzenlenen ödül töreninde açıklandı.

Yoğun kent merkezlerinde insan odaklı, sosyal hayatı ve iş dünyasını bütünleştiren ofis mekanları hakkında genç yaratıcıların yaklaşımlarını açığa çıkarmak ve geleceğin ofisleri için yeni fikirler üretmek amacıyla düzenlenen mekansal düzenleme yarışmasında birincilik ödülünü kazanan İdil Işıksoy, Mina Ada Yancı ve Baykal Önal, Kopenhag kent inceleme gezisi ile ödüllendirildiler.

Geleceğin ‘Bilgili’ tasarımcıları
Ödül töreninde, Bilgi Üniversitesi’nde çağdaş kent, mimarlık ve tasarım kültürü konularında atölye ortamında disiplinlerarası bir eğitim verildiği kaydedilerek, öğrencilerin araştırma yapmaya yöneltilmesi, etkileşimli bir eğitim programı çerçevesinde kent gezileri ve seminerler düzenlenmesinden memnunluk duyulduğu belirtildi.

Törende SVR Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi Hazreti Akdemir, Bilgi Üniversitesi ile işbirliğine girmelerinin en önemli nedeninin üniversitenin model olması gereken bir eğitim programıyla gençlerin yaratıcı yönlerini açığa çıkarmak konusunda gerçekleştirdiği çalışmalar olduğunu belirterek, sektörün genç ve yenilikçi fikirlere büyük ihtiyaç duyduğunu kaydetti. Akdemir, yarışmaya katılan bütün öğrencilerin geleceğin başarılı tasarımcıları olacağını inandığını belirterek, Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğretim görevlilerine ve katılımcı öğrencilere teşekkürlerini sundu.

SVR Group – Almanya merkezli Rochel Gayrimenkul A.Ş., Aksun Gayrimenkul Yatırım ve İnşaat A.Ş. ile Horizon Gayrimenkul şirketlerinin önderliğindeki bir konsorsiyum olan SVR Group; grup şirketlerinin ulusal ve uluslararası deneyim ve bilgi birikimiyle Business İstanbul’u hayata geçirmektedir. Çubukçu bünyesinde faaliyet gösteren Rochel Gayrimenkul A.Ş., projenin başlangıçta saha çalışmasını yürütmüş olan, halihazırda Kadıköy Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında üç adada 3.000 konut ve iki adada 270.000 m2 ticari alanla bölgenin en büyük kentsel dönüşüm projesini yürütürken; Almanya merkezli olmak üzere Fransa, Polonya, Macaristan gibi Avrupa ülkelerinde ve ABD’de kurduğu şirketleriyle gerçekleştirdiği satış ve pazarlama gücünü SVR Group’a kazandırmaktadır. Çengelköy’de yapımına başlanacak 60 bin m2 arsa üzerine kurulu büyük çaplı konut ve villa projesini de grubun güncel projeleri arasında yer almaktadır.

Kategori:
Haber

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Mimari Medya