Kış Temalı Dekorasyon Fikirleri

3 sene önce yazıldı. Yazar:

Meteoroloji, önümüzdeki hafta itibariyle kış mevsiminin kendini hissettirmeye başlayacağını bildirdi ve hissedilen sıcaklığın da düşmesiyle hazırlıklarımız başladı. Bitkiler, hayvanlar gibi biz de gelen soğuk mevsime karşı önlemlerimizi almaya koyulduk. Yorganlar indirildi, yazlık kıyafetler yerini kışlıklara bıraktı. Tabii bunlar yaşamsal faktörler olmakla birlikte birçoğumuzun aklında, yaza göre dekore ettiğimiz evimizde şimdi ne gibi değişiklikler yapmamız gerektiği sorusu var.

Öncelikli olarak yaz mevsimi denince hepimizin aklına rengarenk dekorasyon ürünleri, cıvıl cıvıl perdeler, ışıl ışıl kırlentler; kış mevsimi denince ise griler beyazlar kahverengiler geliyor. Canlı renkleri güneşle; daha sönük, beyaza yakın renkleri de karla bağdaştırdığımız için böyle bir algı olduğu düşünmekle birlikte bu algının gayet şık olduğu kanaatindeyim.
Bu sezon da yine griler, beyazlar geçerliliğini yitirmemeli fakat canlı renklerle birleştirilmeli. Örneğin açık gri-gri bir koltuk kumaşına turuncu desenli bir minderin uyumunu göz ardı etmemeliyiz. Halılarımızda yine soğuk renkleri kullanmakla birlikte aynı düzeni perdede de devam ettirmeliyiz.
Dekoratif ürünlerden kozalaklar bu yıl da oldukça trend. Hazır alıp evimize yerleştirebileceğimiz gibi, doğadan topladığımız kozalakları bir süre dinlendirdikten sonra altın sarısı renge boyayıp kütük renkli bir kasenin içine yahut gerçek bir kütüğün üstüne yerleştirip ortasına kondurduğumuz bir mum hem evimizin havasını değiştirecek hem de kendi emeğimizin, yaratıcılığımızın eseri olarak oldukça takdir görecektir.
Kış mevsiminin sembolü geyikler de henüz modanın gerisinde kalmış değil. Minder kılıflarımızda, masa örtülerimizde yer verebileceğimiz gibi bir geyik dekoru alıp şamdanlarımızın yanına, ünitemize yerleştirmemiz gayet hoş bir görüntü oluşturacaktır. Yine kar tanesi baskılı minderler kullanabileceğimiz gibi, beyaz etamin kumaşa irice bir kırmızı kar tanesi işleyip minder kılıfı olarak değerlendirmemiz de kış temalı dekorasyon bütünlüğüne katkı sağlayacaktır.

Kategori:
Dekorasyon

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Medya