ProCE Büyap 2018

8 ay önce yazıldı. Yazar:

Tarih/Saat
Tarih(ler) - 15/07/2018 - 15/10/2018


Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü (BÜYAP) tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenecek olan proje geliştirme yarışması ProCE büyap 2018’e başvuru yapmak için son tarih 15 Ekim 2018 dir.

Yarışmacıların görevi, verilen hayali para ile, belirtilmiş olan arazi üzerinde, çalışmış oldukları şirketin yeni yatırımına karar vermek ve bunu şirketin sahibi olan jüri üyelerine sunumunu yapmaktır.

Hey! sen de Türkiye’nin ilk gayrimenkul geliştirme konulu vaka analizi yarışmasına katılmak ister misin ? 

Hadi! Takımını oluştur ve yarışmaya katıl ve ULI’ın sürpriz ödüllerinden yararlan!

Yarışmaya katılacak takımlar 3 aşamadan geçmektedir.

1. aşama, yarışmacılar takımlarını oluşturup başvurularını tamamladıktan sonra projelerini gerçekleştirirken onlara bir anlamda yol gösterecek olan seminerlere katılmak üzere Boğaziçi Üniversitesi’ne gelirler. Sektörünün ileri gelenleri tarafından verilecek 2 günlük seminerler sonrasında takımlar, Boğaziçi Üniversitesi’nden ayrılırlar. Projenin geliştirilmesi için takım arkadaşlarıyla beraber önlerinde 30 günlük süre bulunmaktadır. Bu süre içerisinde elbette yarışmacılar yalnız değiller! Urban Land Instıtute (ULI) tarafından önde gelen gayrimenkul firmalarında çalışmakta olan kişiler ve her gruptan belirli sayılarda soru yanıtlayacak sektörel bir danışma heyeti olacaktır.

2. aşama, 30 günlük zamanda projelerini oluşturan takımlar, hazırladıkları posteri ve sunumları göndererek ön eleme aşamasına katılımda bulunurlar. Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri tarafından oluşan juri projeleri değerlendirecektir.

3. aşama, ön elemeden bir hafta sonra yapılmaktadır. Juri tarafından seçilen 5 takım en az 2 üyesi ile beraber Boğaziçi Üniversitesi’ne gelerek, projelerinin geliştirilmiş halini sponsor firmaların yöneticileri ve üst düzey çalışanlarından oluşan final jürisine sunarlar.

ProCE Büyap 2018 Takvimi

  • 15 – Temmuz – 15 – Ekim – 2018 başvuru için belirtilen kriterleri yerine getiren 4 ve ya 5 kişiden oluşacak takım ile başvurunun tamamlanması.
  • 19-20-21 Ekim – 2018 Takımların Boğaziçi Üniversitesi’ne gelerek sektörünün ileri gelenleri tarafından verilecek 2 günlük seminerlere katılmaları ve Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği onaylı sertifikalarını almaları.
  • 23 – Kasım – 2018 Her takımdan en az 2 kişinin katılımı ile projelerin geliştirilmiş halinin konuşmacılardan oluşan final jürisi ve sponsor firmaların üst düzey yöneticilerine sunulması.
  • 25 – Kasım – 2018 450’den fazla katılımcı ve bankacılık, inşaat gibi sektörlerden firmaların bulunduğu Civil Career etkinliğinde ilk 3’e giren takımlar için düzenlenecek ödül töreni ve birinci olan takımın projesini sunması.

*Final sunumuna ve Seminerlere katılacak takımların 19-20-21 – Ekim ve 23 – Kasım tarihlerinde sağlanacak yemek ihtiyaçları ve konaklama katılım ücretine dahildir.

ProCE Büyap 2018 Ödülleri

  • 1. olan gruba 2500 TL
  • 2. olan gruba 1500 TL
  • 3. olan gruba 1000 TL para ödülü verilecektir.

ProCE Büyap 2018 Başvuru Formu

Yarışmacılar için: ProCE Büyap 2018 başvuru formu.

Gözlemciler için: ProCE Büyap 2018 başvuru formu.

Yarışmaya dair tüm detaylar için buraya tıklayın.

Etkinlik Etiketleri

Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü, BÜYAP, ProCE, ProCE Büyap 2018

Kategoriler

Mekan
Boğaziçi Üniversitesi

Harita yükleniyor...

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Medya