Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Fikirleri

2 sene önce yazıldı. Yazar:

Çocukların bambaşka bir dünyası, müthiş bir hayal gücü vardır, budur onları özel kılan. Ailenin en önemli unsurudur çocuk. Eğer bir çocuk size “ben bunu yapacağım” diyorsa asla onun hevesini kırmayın, çocuk için ailenin güveni oldukça önemlidir. Çocuğunuza ne kadar özel olduğunu hissettirin ki çocuğunuzda ailenizin önemli bir parçası olmaktan gurur duysun.
İnsan çocuk odalarına girince kendini gülümsemekten alamıyor. Özellikle erkek çocuklarının odaları… Erkek çocuk denince akla ilk gelen şeydir futbol. Erkek çocukları daha küçücükten futbolu sevmeye başlarlar. Takımları bellidir küçüklükten beri. Odalarında takımlarının posterleri, takımlarının yatak örtüleri hatta perdeleri bile bulunur. Erkekler arma sevdalısı olmaya bayılırlar onlar için arma sevdası yaşa bakmaksızın hayatlarının anlamları olur. Daha isimleri doğru söyleyemezler ama tuttukları takımın ilk 11’ini sular seller gibi sayarlar size. Ondandır ki erkek çocuklarının genelinin odası tuttuğu takımın renkleriyle örtüşür.
Erkek çocuk odalarının benim için en gözde yeri yatakladır. Erkeklerin araba sevdası çocukken başlar aynı takım sevdaları gibi. Araba şeklinde yataklar bir erkek odasına ayrı bir hava katar. Çocuğun kendisini olgun hissetmesini sağlar. Erkekler için arabaların önemini odaya ilk girdiğinizde küçük oyuncak arabalardan da anlayabilirsiniz.
Erkek çocuklarının odalarına genel olarak mavi renk hakimdir. Genel olarak erkek çocuklarında renk ayrımı vardır. Pembe renk gösterdiğinizde “ama bu kız rengi” gibi bir cevapla karşılaşabilirsiniz örneğin. Erkek çocuklar kaç yaşında olursa olsun her zaman olgun davranırlar ve odalarında da bu olgunluğu görebiliriz.

Kategori:
Dekorasyon

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Medya