Dekorasyonda Mermer Kullanımı

3 sene önce yazıldı. Yazar:

Mermer kullanımı son zamanlarda bir gereklilik olmaktan çıkıp dekoratif amaçlı kullanılmaya başlandı. Bu durumda kolay bulunabilir bir kaynak olmasının da etkisi büyüktür. Eskiden mermer yalnızca yer döşemesi veya mutfak tezgahı olarak kullanılırdı. Hem temizliğinin kolay olması hem de dayanıklı bir ürün olduğu için evlerin vazgeçilmezi oldu. Bu yüzden mermer zamanla yaygınlaştı ve yer döşemesinin, mutfak tezgahının dışına çıktı. Artık dekorasyonun her alanında mermere rastlamak mümkün hale geldi.

Mermerin en büyük örneklerini masalarda görebiliriz. Zengin bir görüntüye sahip olduğu için iş yerlerinde çalışma masası veya evlerde yemek masası olarak mermer kullanılıyor. Ancak mermer ağır bir malzeme olduğu için bu masaların taşınması zor olabilir. Bu yüzden mermer görünümlü kaplamalar ile masanızı kaplayabilirsiniz. Böylece eskiyen masalar da değerlenmiş olur. Sadece masa değil sehpalar için de aynı yöntemi kullanabilirsiniz.
Dekorasyonda mermer kullanımının bir diğer örneği ise saksılardır. Artık koyu renkli sıkıcı saksılardan kurtulma vakti geldi. Mermerden yapılmış bir saksı evinizin hatta çiçeğinizin bile görünümünü değiştirecektir. Mermer her zaman ortama farklı bir hava katar. Ancak tıpkı masada olduğu gibi eğer mermerin ağır olduğunu düşünüyorsanız mermer kaplama kullanabilirsiniz.
Mermerin dekorasyonda kullanım alanı sınırsızdır. Fotoğraf çerçeveleri, ayna çerçevesi, mumluklar ve daha birçok şey mermerden yapım için uygundur. Her şey hayal gücünüzle alakalıdır. Yani siz yeter ki hayal edin ve mermeri kullanacak bir alan bulun.

Kategori:
Dekorasyon

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Medya